Hradec nad Moravicí
Město Hradec nad Moravicí Oficiální stránky města

Co se do Hradeckých novin nevešlo: příspěvky Základní školy Hradec nad Moravicí

Vážení čtenáři, příspěvky do Hradeckých novin č. 3/2020, které se do tištěného vydání z důvodu naplněné kapacity nevešly, najdete zde. Přečíst si můžete práce žáků školy: slohovou práci napsanou dle skutečné události a dopis adresovaný zaměstnancům nemocnice.

Slohová práce na téma „zážitek“ (napsáno podle skutečné události)

Malý ztracený dáreček 

Vždycky jsem chtěla mít nějaké domácí zvířátko. A bylo mi úplně jedno jaké. A tak mi babička s dědou na mé deváté narozeniny koupili malou korelku. Byl to kluk a tak jsem mu dala jméno Sam. Ani nevím, jak mě to vlastně napadlo. Jednoduše to jméno je krátké a kdyby se náhodou naučil mluvit, tak by mohl svoje jméno říkat. Ale to byla jen taková malá odbočka, takže zpátky k věci. Sama jsme nemohli mít v obýváku, protože pořád lítá, křičí, víří kolem sebe prach a padá mu peří. Kvůli těmto důvodům jsme ho nemohli mít ani v pokoji, či v jiných místnostech. Naštěstí máme ještě jednu místnost před vstupem do zahrady, takže mohl být tam. Zhruba o půl roku později se mi zdál sen, že Sam uletěl a že jsem za to mohla já. Naštěstí to byl sen, jenom pouhý, neškodný sen! Teda to jsem si myslela, než opravdu uletěl. Ale ani moje sny nejsou dokonalé. Takže jsem za to nemohla já, ale můj děda. Nechal totiž omylem otevřená dvířka od klece a šel na zahradu. A to byl ten zlomový okamžik! Když Sam viděl otevřené dveře, vylétl. Okamžitě jsme ho začali hledat, ale nenašli. Tak jsme vytvořili plakáty  -  HLEDÁ SE PAPOUŠEK SAM!!! A šli jsme je rozvěsit. Párkrát někdo zavolal, ale moc nám to nepomohlo. O týden později jsem se začala smiřovat s tím, že už ho nikdy neuvidím. Navíc byl leden, takže nejspíš umrzl, nebo ho sežrala kočka či jiné zvíře. A tak jsem o něm přemýšlela, když v tom mě z myšlenek vytrhl zvuk zvonícího telefonu. Volala jedna paní z Branky, která se doslechla, že se nám ztratil papoušek a že jednoho nedávno našla. A tak jsme tam jeli … a opravdu … byl to náš Sam! Ale pořád jsem nechápala, jak se dostal z Hradce do Branky. Ta paní říkala, že ho našla s poškrábaným křídlem na stromě před jejím domem. Chvilku jsem nad tím přemýšlela, ale nakonec jsem se rozhodla, že na to přestanu myslet.

Důležité je, že se můj Sam našel a je zpátky doma.

Kateřina Teplanská, 5. A

Výběr z dopisů zaměstnancům nemocnice

Milí zdravotníci,

vždycky jsem slýchávala od prababičky, prarodičů a rodičů, jak se žilo v minulosti. Jaké to bylo během 1. světové války, za 2. světové války, co přinášel život v době komunismu nebo když nás obsadil Sovětský svaz. Během těžkých chvil, kdy náš národ dostával rány osudu, to byli vždycky vojáci, kteří nás bránili a ochraňovali. S novým příchozím virem COVID-19 se to změnilo. Už to nejsou hlavně vojáci, kteří nás chrání a snaží se nám pomoci. Jsou to lidé, kteří riskují nakažení, možná životy, jsou schopni obětovat svůj čas s rodinou, osobní život a snaží se nám pomoct. A jste to především vy, zdravotníci. Vy všichni lékaři, zdravotní sestřičky, záchranáři, ale také nemocniční personál, který se musí starat o zázemí nemocnic - kuchařky, uklízečky. Vám všem patří jedno velké díky, protože to nemáte lehké. Děkujeme, že tu pro nás jste a pomáháte nám všem, jak jen to jde. Jste pro mladé lidi novým druhem superhrdinů. Hrdinové Marvelu Vám nesahají ani po paty!

Držím Vám palce, vlastně držím palce nám všem. Jsme silní a zvládneme to. A to především díky Vám.

S úctou smeká

Viktorie Mazurová, žákyně 8.B, ZŠ Hradec nad Moravicí

 

 

Datum vložení: 3. 6. 2020 11:37
Datum poslední aktualizace: 3. 6. 2020 11:37
Autor: Jitka Celtová

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
1
6
1
7
1
8
1
9
1
10
1
11
1
12
1
13
1
14
1
15
1
16
1
17
1
18
1
19
1
20
1
21
1
22
1
23
1
24
1
25
1
26
1
27
1
28
1
29
2
30
1
1
1
2
2
3
2

Aktuální počasí

<<
>>
dnes, středa 22. 9. 2021
déšť 13 °C 8 °C
déšť, mírný severozápadní vítr
vítrSZ, 6.94m/s
tlak1022hPa
vlhkost84%
srážky6.77mm