Obsah

Úspěšné kvalifikační kolo MČR mažoretek Charlie

Typ: ostatní
Mažoretky CharlieKvalifikační kolo 25. ročníku mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu se uskutečnilo v sobotu 14. 4. 2018 v Hradci nad Moravicí. Pro pořádající mažoretky Charlie bylo opět velmi úspěšné.

25. ročník Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu – kvalifikační kolo v Hradci nad Moravicí

Druhou dubnovou sobotu se konalo v našem městě, pod záštitou České federace mažoretkového sportu a IFMS, 6. kvalifikační kolo 25. ročníku MČR v mažoretkovém sportu a mažoretek. Již pátým rokem pořadateli jednoho z kvalifikačních kol mažoretky Charlie ve spolupráci s městem Hradec nad Moravicí. Za dvacet pět let konání MČR hostilo naše město mažoretky již poosmnácté. Tato soutěž má v našem městě tradici od roku 1997 a po letech pauzy se v roce 2013 vrátila zpět díky mažoretkám Charlie, které se tuto tradici rozhodly obnovit. Příznivcům mažoretkového sportu jsme přinesli malý přehled soutěžních klání v rámci celé sportovní sezóny 2018 v minulém vydání Hradeckých novin, podrobnější informace získáte na www.majoretsport.cz.

Víceúčelovou halu ZŠ v Hradci, kde se soutěž konala, obsadilo od samotného rána téměř 600 mažoretek a v průběhu celé soutěže se zde vystřídalo více než 500 diváků. Další příznivci tohoto sportu mohli soutěž sledovat na internetu v přímém přenosu, který byl skvěle komentován, tudíž i tito diváci u internetu měli naprostý přehled o dění v hale. Průběh soutěže mohli sledovat všichni příznivci mažoretkového sportu napříč celou republikou, dokonce i v zahraničí. Na archivní přenos soutěže se můžete podívat na webových stránkách Stream – Vysíláme živě, odkaz: http://www.vysilamezive.cz/video/587-mcr-v-mazoretkovem-sportu-2018/.

Co do počtu soutěžících, měli jsme jednu z největších účastí v rámci kvalifikačních kol. Soutěž byla rozdělena na výkonnostní třídu A a B. Mažoretky, rozdělené do věkových kategorií, soutěžily v mnoha disciplínách, představilo se 197 formací a rozdáno bylo 1100 medailí. Naše mažoretky Charlie si v celodenním klání vybojovaly skvělá umístění. K těm medailovým pozicím patří zlatá medaile našich nejmenších minikadetek a kadetek v pódiové sestavě kategorie „B“, ve stejné kategorii získala také 1. místo juniorka Aneta Ladnerová v sólo formaci, sedmice kadetek obsadila 2. místo a pyšní se stříbrnou medailí. Kategorie „A“, do které se řadí tým seniorek, byla pro naše Charlie neméně úspěšná. V pochodovém defilé seniorky získaly bronzovou medaili, sedmice si vybojovala stříbro. Katka Mališková v sólo formaci 2 hůlky obsadila třetí místo a spolu s Alžbětou Černou přidaly v duu 2 hůlky ještě jednu bronzovou medaili. Další úspěchy našich děvčat si můžete prohlédnout na našich webových stránkách.

V zahajovacím ceremoniálu nás přivítali hosté, místostarosta města pan Mgr. Patrik Orlík, ředitelka základní školy Mgr. Radka Očadlíková a uvítací řeč měl starosta města pan Josef Vícha, který prohlásil kvalifikační kolo v Hradci za otevřené. Státní hymnu, již tradičně, zazpíval sólista Národního divadla moravskoslezského v Ostravě pan Peter Svetlík a soutěží provázela již pátým rokem moderátorka radia Čas Petra Češková.

Jsme rádi, že můžeme takto reprezentovat naše město, a to i v rámci mezinárodní účasti – předpokládáme, že jako každý rok se naše děvčata nominují z MČR na mistrovství Evropy a mistrovství světa, kde se budeme snažit o co nejlepší výsledky a reprezentaci. Budeme i nadále usilovat o další pořádání kvalifikačního kola, popřípadě finálového kola a tím zviditelnění našeho města Hradec nad Moravicí.

V závěru bychom chtěli poděkovat všem, kteří mám pomohli, abychom kvalifikaci mohli pořádat, a to ZŠ Hradec nad Moravicí za skvělý přístup, spolupráci a pomoc v organizaci, městu Hradec nad Moravicí za finanční pomoc, PČR a MPO, dobrovolným hasičům Žimrovice za požární dohled, všem sponzorům a také rodičům, kteří byli ochotni pomoci při celé organizaci.

Děkujeme všem příznivcům mažoretkového sportu – úspěchy mažoretek Charlie můžete sledovat na našich internetových stránkách v sekci úspěchy  http://www.mazoretky-charlie.cz/, přímý přenos daných kol MČR http://www.vysilamezive.cz/.