Zlepšení funkčního stavu zeleně ve městě Hradec nad Moravicí

Město Hradec nad Moravicí podalo žádost o dotaci na projekt: Zlepšení funkčního stavu zeleně ve městě Hradec nad Moravicí, č. CZ.05.4.27/0.0/0.0/19_132/0010681 do Operačního program Životního prostředí ČR, prioritní osy 4, SC 4.4., aktivita: Revitalizace funkčních ploch a prvků sídlení zeleně.

Žádost o podporu již prošla jak formální, tak věcnou kontrolou a v současné době probíhá hodnocení projektu. V případě schválení a přijetí dotace budou práce na projektu zahájeny již letos na podzim.

Cílem projektu je zlepšení kvality zeleně v sídlech, obnova prvků veřejné zeleně, prodloužení životnosti stávajících dřevin a zlepšení jejich funkčního stavu, rozšíření zeleně ve městě Hradec nad Moravicí a podpora zvýšení biodiverzity ve městě.

V rámci projektu dojde k sadovým úpravám, které jsou navrženy jak v zastavěné části města Hradce, tak v přilehlých obcích. Dojde k ošetření 100 dřevin. Jedná se zejména o vzrostlé dřeviny líp, javorů, akátů, třešní, jasanů, kaštanů a o alej ořešáků podél ulice Bohučovská. Dále se počítá s výsadbou devíti stromů, 536 ks keřů a 1 346 ks trvalek, které do dotčených lokalit přinesou novou pestrou skladbu dřevin a trvalek. Nová zeleň bude vysázena v lokalitách ul. Pod Hanuší (záhony - okrasné keře a trvalky), ul. Opavská (záhony - okrasné keře a trvalky), parčík u obchodního domu Hradečanka (3 stromy – Acer platanoides Globosu, záhony – okrasné keře a trvalky) a u křižovatky ul. Opavská a Bohučovská (6 stromů - Carpins betulus).

Navrhované výsadby respektují ochranná pásma vedení stávajících i navrhovaných inženýrských sítí. O všechny vysazené rostliny bude zajištěna 3letá rozvojová péče.

Výše dotaci bude činit 60 % z uznatelných nákladů, tj. nejvýše cca 568 tisíc korun. Zbývající část, do výše uznatelných nákladů, si bude moci město uplatnit v rámci tzv. „Kotlíkových půjček“.

Zpracovala: Ivana Hyklová – koordinátor projektu

CZ_RO_B_C  MZP_logo_RGB_v2

Datum vložení: 9. 3. 2020 16:11
Datum poslední aktualizace: 10. 3. 2020 7:50

14. 8. 2020

bourka

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 18 až 14°C.