Cyklostezka Hradec nad Moravicí – Branka u Opavy – Otice (Opava)

Dnešního dne došlo k uzavření smlouvy o spolupráci při výstavbě a budoucí údržbě cyklostezky Hradec nad Moravicí – Branka u Opavy – Otice (Opava). Své podpisy na uvedenou smlouvu připojili představitelé všech jmenovaných územních samospráv.

První část cyklostezky mezi Opavou a Oticemi byla vybudována v roce 2017. V současné době intenzivně probíhá příprava podkladů pro žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury na výstavbu zbylé části cyklostezky. Cyklostezka přinese bezpečné a komfortní propojení pro cyklisty mezi Hradcem a lokalitou u nemocnice v Opavě, kteří jsou dnes nuceni využívat frekventovanou silnici I/57. Zároveň se očekává, že po výstavbě této cyklostezky klesne počet cyklistů na stávající cyklostezce č. 551 vedoucí kolem řeky Moravice. Rozhodnutí o vyhodnocení žádosti o dotaci bude známo pravděpodobně na jaře příštího roku. V případě schválení dotace bude s výstavbou cyklostezky započato již v příštím roce.

Mgr. Patrik Orlík, starosta města

Datum vložení: 11. 10. 2019 18:52
Datum poslední aktualizace: 11. 10. 2019 18:57

19. 11. 2019

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Městský úřad
Opavská 265