Kouzelný svět filmových pohádek

Atmosféra kina Orion, které bylo vybudováno v prostorách Národního domu na sklonku roku 1926 a které se řadí k nejstarším biografům v Moravskoslezském kraji, přímo nabízí prostor pro pohádkové snění.

Vedení města chtělo udělat dětem radost a požádalo o dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje na projekt: Kouzelný svět filmových pohádek, Hradec nad Moravicí. Cílem projektu bylo přiblížit dětem a mládeži staré, skoro již zapomenuté pohádky a příběhy pro děti. V rámci projektu byl fond kina rozšířen o sbírku pohádek v počtu 12 ks a děti mohou nejen tyto pohádky bezplatně zhlédnout v rámci akce „Pásmo pohádek pro nejmenší“.  Pro děti se rovněž připravují 2 besedy se známými tvůrci českých pohádek a jejich protagonisty. Jedna beseda již proběhla v Kině Orion ve čtvrtek 4. 10. 2018.   Během uvolněné a příjemné atmosféry přiblížil dětem svět filmových pohádek známy režisér pan Zdeněk Troška. Další beseda proběhne do konce roku a možná hlavní protagonista bude nejen pro děti velkým překvapením. Rovněž je z rozpočtu Moravskoslezského kraje spolufinancována propagace kina, a to formou distribuce programu kina do každé domácnosti z Hradce a okolních vesnic.

Zpracovala: Ivana Hyklová

Moravskoslezský kraj

Zdeněk Troška

Fotografie z první besesdy si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Datum vložení: 10. 10. 2018 12:31
Datum poslední aktualizace: 10. 10. 2018 12:51
Autor: Zuzana Liliana Machurová

19. 1. 2020

Bude polojasno až oblačno, na východě až zataženo a místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty -1 až -5°C.

Městský úřad
Opavská 265