Kouzelný svět filmových pohádek

Atmosféra kina Orion, které bylo vybudováno v prostorách Národního domu na sklonku roku 1926 a které se řadí k nejstarším biografům v Moravskoslezském kraji, přímo nabízí prostor pro pohádkové snění.

Vedení města chtělo udělat dětem radost a požádalo o dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje na projekt: Kouzelný svět filmových pohádek, Hradec nad Moravicí. Cílem projektu bylo přiblížit dětem a mládeži staré, skoro již zapomenuté pohádky a příběhy pro děti. V rámci projektu byl fond kina rozšířen o sbírku pohádek v počtu 12 ks a děti mohou nejen tyto pohádky bezplatně zhlédnout v rámci akce „Pásmo pohádek pro nejmenší“.  Pro děti se rovněž připravují 2 besedy se známými tvůrci českých pohádek a jejich protagonisty. Jedna beseda již proběhla v Kině Orion ve čtvrtek 4. 10. 2018.   Během uvolněné a příjemné atmosféry přiblížil dětem svět filmových pohádek známy režisér pan Zdeněk Troška. Další beseda proběhne do konce roku a možná hlavní protagonista bude nejen pro děti velkým překvapením. Rovněž je z rozpočtu Moravskoslezského kraje spolufinancována propagace kina, a to formou distribuce programu kina do každé domácnosti z Hradce a okolních vesnic.

Zpracovala: Ivana Hyklová

Moravskoslezský kraj

Zdeněk Troška

Fotografie z první besesdy si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Datum vložení: 10. 10. 2018 12:31
Datum poslední aktualizace: 10. 10. 2018 12:51
Autor: Zuzana Liliana Machurová

14. 11. 2019

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Městský úřad
Opavská 265