Mimořádné opatření krajské hygienické stanice (17. 7. 2020)

Mimořádné opatření krajské hygienické stanice (17. 7. 2020) 1

Dnešního dne vydala Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě v souvislosti s epidemií koronaviru mimořádné opatření, kterým vyhlašuje mimořádná omezení na území Moravskoslezského kraje, a to s okamžitou účinností.

Ve zkratce to pro každého občana na území Moravskoslezského kraje znamená:

• Povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest ve všech vnitřních prostorách budov, vozidlech veřejné dopravy, v motorových vozidlech taxislužby a dopravy pro přepravu zaměstnanců.

• Zákaz návštěv pacientů ve zdravotnických a sociálních zařízení s výjimkou, že návštěvník použije minimálně respirátor FFP2 bez výdechového ventilu a současně udržuje minimálně dvoumetrový rozestup od ostatních lidí.

• Účast osob na hromadných akcích ve venkovních i vnitřních prostorách nesmí přesáhnout 100 osob v jednom sektoru se samostatným vchodem a zároveň je zachován odstup mezi osobami nejméně dva metry s výjimkou členů domácností.

• Časové omezení provozů restaurací a provozoven stravovacích služeb v čase od 23.00 hod. do 8.00 hod.

Toto mimořádné opatření platí do odvolání.

Vzhledem k uvedenému mimořádnému opatření dochází s okamžitou platností k uzavření městského koupaliště v Hradci nad Moravicí. Městské kino Orion bude otevřeno i nadále, dojde však ke snížení kapacity na 66 osob. Chod Městského úřadu Hradec nad Moravicí bude zachován, avšak návštěvníci městského úřadu jsou povinni nosit ochranné prostředky dýchacích cest.

Otazník visí nad konáním Letní slavnosti dne 7. 8. 2020. Vše bude záležet na aktuálních opatřeních.

Mgr. Patrik Orlík v. r., starosta města

Mgr. Petr Havrlant v. r., místostarosta města

Datum vložení: 17. 7. 2020 14:19
Datum poslední aktualizace: 17. 7. 2020 14:35

9. 8. 2020

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 28 až 32°C. Noční teploty 18 až 14°C.