NÁDRAŽÍ V HRADCI NAD MORAVICÍ OBDRŽELO NOVÉ HODINY

Dne 3. 2. 2021 byly u nově zrekonstruovaného nástupiště nádraží osazeny na náklady města nové veřejné hodiny. Nádraží i město tak obdrželo zcela nový prvek městského mobiliáře, který doplňuje nově zrekonstruovanou "železniční vstupní bránu" do našeho města.

Hodiny byly vyrobeny tradiční hodinářskou firmou ELEKON, s.r.o. Vyškov, která se specializuje na výrobu exteriérových analogových hodin. Litinový sloup na míru vyrobila firma Rex, s.r.o. Brno. Hodiny ctí dobový historický vzhled nádražní budovy z roku 1905, ale zároveň jsou vybaveny moderními technologiemi. Synchronizace chodu hodin je vedena pomocí satelitního signálu GPS. V návaznosti na tento signál je řízeno i rozsvěcování hodin dle východu i západu slunce příslušného dne. Hodiny jsou dvoustranné, dobře viditelné ze všech směrů odkud k nádražní budově přicházíte. Dohledová vzdálenost je 80 m, průměr ciferníku hodin 70 cm. Věříme, že nové městské hodiny budou Vám, všem občanům dobře a dlouho sloužit a snad se i stanou oblíbeným místem četných schůzek, setkávání i loučení mnohých z Vás, kteří využíváte služeb Správy železnic.

Datum vložení: 5. 2. 2021 10:44
Datum poslední aktualizace: 5. 2. 2021 10:46

slabý déšť, čerstvý jihozápadní vítr
vítrJZ, 9.25m/s