Obnova Božích muk v místní části Benkovice byla zahájena

Městu Hradec nad Moravicí se podařilo získat na obnovu Božích muk v místní části Benkovice z rozpočtu Moravskoslezského kraje, Programu obnovy kulturních památek a památkově chráněných nemovitostí v Moravskoslezském kraji na rok 2021 dotaci v max. výši 71.000 Kč.

Jedná se o dvě kulturní památky, které jsou zapsané v ÚSKP ČR pod rej. č. 36430/8-1327  a 25904/8-2976, a to Boží muka, která se nachází na křižovatce cest ve spodní části obce Benkovice a trojboké Boží muka umístěné na vyhlídce při polní cestě z Benkovic do Štáblovic.

Cílem projektu je zachování kulturních památek pro další generace.

Dojde k odstranění nesourodých a nepatřičných omítkových vrstev, očištění cihelného zdiva, oprava architektonických článků a modelace, nanesení vápenného nátěru, ošetření obrazových rámů, konzervace kovových částí.

Restaurátorské práce, které budou ukončeny do konce října tohoto roku,  provádí restaurátor pan Mgr. Art. Jan Janda z Dolního Benešova.

Ivana Hyklová

Odbor majetku a investic

Moravskoslezský kraj

Datum vložení: 26. 8. 2021 13:05