Odborné sociální a rodinné poradenství: 4. 11. 2020

Sociální a rodinné poradenství

Pokud jste se ocitli v nepříznivé životní situaci a potřebujete odbornou pomoc, využijte bezplatné sociální a rodinné poradenství v prostorách městského úřadu.

Termíny poradny do konce roku:  4. 11. 2020 od 14 do 17 hodin, v zasedací místnosti v budově městského úřadu (v přízemí).

Poradenství zajišťuje sociální pracovnice Centra sociálních služeb Ostrava, o.p.s., která občanům poskytne informace potřebné k řešení nepříznivé životní situace, např. v oblasti systému státní sociální podpory, sociálních služeb a jejich dostupnosti v regionu, pečovatelské služby, sociálního pojištění apod.

Mimo tento okruh základního sociálního poradenství bude poradna zaměřena na rodinné poradenství. Rodinná poradna poskytuje edukaci v oblasti rodičovských kompetencí, vývojových potřeb dítěte, pomoc a podporu v oblasti rodinného práva, v systému dávek, provázení dítěte náročnou situací, řešení konfliktů a obtížné komunikace mezi rodiči, pomoc při zprostředkování návazných služeb – lékařská péče, materiální zajištění, státní správa, sociální služby a další.

Pokud se ocitnete v zátěžové životní situaci a nebudete moci navštívit poradnu ve výše uvedených termínech nebo bude problém neodkladný, můžete sociální pracovnici kontaktovat na tel. 605 292 252 nebo 595 054 000. Více informací najdete také na www.css-ostrava.cz.

Datum vložení: 6. 10. 2020 9:00
Datum poslední aktualizace: 2. 10. 2020 19:07
Autor: Jitka Celtová

25. 10. 2020

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno místy mlhy. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 9 až 5°C.