Odborné sociální a rodinné poradenství: příští termín je 4. 3. 2020

Sociální a rodinné poradenství

Bezplatné sociální poradenství pro občany bude pokračovat také v roce 2020. Kromě základního sociálního poradenství bude tato služba rozšířena o odborné rodinné poradenství. V rámci zajištění soukromí klientů bude poradna probíhat v zasedací místnosti v přízemí městského úřadu (ne ve vestibulu úřadu).

Bezplatné sociální poradenství pro občany bude s určitou obměnou pokračovat také v roce 2020.

Poradna bude probíhat 6 x ročně v termínech 8. 1., 4. 3., 6. 5., 1. 7., 2. 9. a 4. 11. 2020, vždy od 14 do 17 hodin, v zasedací místnosti v budově městského úřadu (v přízemí).

Poradenství zajišťuje Bc. Jana Spustová, sociální pracovnice Centra sociálních služeb Ostrava, o.p.s., která občanům poskytne informace potřebné k řešení nepříznivé životní situace, např. v oblasti systému státní sociální podpory, sociálních služeb a jejich dostupnosti v regionu, pečovatelské služby, sociálního pojištění apod.

Mimo tento okruh základního sociálního poradenství bude poradna zaměřena na rodinné poradenství. Rodinná poradna poskytuje edukaci v oblasti rodičovských kompetencí, vývojových potřeb dítěte, pomoc a podporu v oblasti rodinného práva, v systému dávek, provázení dítěte náročnou situací, řešení konfliktů a obtížné komunikace mezi rodiči, pomoc při zprostředkování návazných služeb – lékařská péče, materiální zajištění, státní správa, sociální služby a další.

Pokud se ocitnete v zátěžové životní situaci a nebudete moci navštívit poradnu ve výše uvedených termínech nebo bude problém neodkladný, můžete sociální pracovnici kontaktovat na tel. 605 292 252 nebo 595 054 000. Více informací najdete také na www.css-ostrava.cz.

Datum vložení: 9. 1. 2020 18:26
Datum poslední aktualizace: 9. 1. 2020 14:49
Autor: Jitka Celtová

20. 1. 2020

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty -3 až -7°C.

Městský úřad
Opavská 265