Odečty vodoměrů SmVaK Ostrava ve změněném režimu (informace společnosti VodoTech ohledně nahlášení stavu vodoměru)

Informace společnosti Vodotech

Společnost VodoTech, která odečítá vodoměry pro zákazníky SmVaK Ostrava, v souvislosti s aktuální situací mění preferovaný způsob zjišťování spotřeby vody.

Společnost VodoTech provádí prostřednictvím online terminálů fyzické odečty vodoměrů pro Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava především v okresech Nový Jičín, Opava, Karviná, Frýdek-Místek a v okrajových částech okresu Ostrava. V důsledku šíření nového typu koronaviru v České republice se společnost rozhodla z preventivních důvodů pozastavit fyzické odečty v domácnostech svými pracovníky a preferuje jiné formy hlášení spotřeby pitné vody.

„Z preventivních důvodů jsme se s ohledem na minimalizaci potenciálních rizik rozhodli, že naši zaměstnanci nebudou vstupovat do domácností odběratelů, ale budeme preferovat řešení, při kterém kontaktujeme odběratele telefonicky s žádostí, aby našemu zaměstnanci nahlásil stav vodoměru. Údaj následně zadáme do našeho systému. Dalším alternativním způsobem nahlášení stavu vodoměru je buď telefonicky na bezplatné zákaznické lince 800 292 400, elektronicky na adresách nabidkasluzeb.smvak.cz a Nahlášení odečtu nebo prostřednictvím našeho korespondenčního lístku vhozeného do schránek odběratelů. Jako odpovědný zaměstnavatel musíme chránit před riziky naše zaměstnance. Stejně tak chceme vyjít vstříc odběratelům, kteří v současné citlivé době mohou negativně vnímat návštěvy ve svých domácnostech,“ říká ředitel společnosti VodoTech Radek Kaňok.

Zjišťování stavu vodoměrů se ve většině případů provádí čtyřikrát ročně podle schváleného harmonogramu, o němž jsou odběratelé v dané lokalitě předem informováni.

Zdroj:

Vodotech, spol. s r.o.; www.vodotech.cz

Datum vložení: 3. 4. 2020 10:23
Datum poslední aktualizace: 3. 4. 2020 11:35
Autor: Jitka Celtová

3. 7. 2020

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 15 až 11°C.