OPRAVA KAPLE VE FILIPOVICÍCH

Kaple 1

V těchto dnech provádějí naši pracovníci Technických služeb (pánové - Jarek a Aleš Stoškové, Karel Šulc a Pavel Dušek) v kapli Nanebevzetí Panny Marie ve Filipovicích kompletní výměnu oken a s tím související opravu špalet.

Modřínová okna zhotovil dle původních vzorů nákladem 80.200,- Kč pan Jiří Sommer z Kajlovce. V kapli z roku 1903 jsou měněna okna po 117 letech vůbec poprvé. Výměna oken kaple navazuje na loňskou opravu klempířských prvků a výměnu dřevěných prvků zvonice kaple. Drobných oprav by se kaple v naší nejmenší obci měla dočkat i v příštím roce.

Petr Havrlant

Datum vložení: 8. 9. 2020 8:57
Datum poslední aktualizace: 8. 9. 2020 9:13

27. 10. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 6 až 2°C.