Princezna a půl království opět na Hradci

Princezna a půl království

Novou českou pohádku Princezna a půl království, která byla nejsledovanějším televizním pořadem Štědrého dne, mohou fanoušci filmu mimořádně zhlédnout na velkém plátně v hradeckém kině Orion.

Město Hradec nad Moravicí získalo od České televize práva na exkluzivní promítání této pohádky, jejíž epizody se natáčely také v atraktivním prostředí zámku v Hradci nad Moravicí a kostela v Sudicích.

Kino Orion promítá pohádku v sobotu 8. února 2020 v 16 hodin a v neděli 9. února 2020 v 10 hodin. V rámci sobotní projekce uslyší diváci také historky z natáčení v působivém prostředí hradeckého Červeného zámku. Každý návštěvník obdrží na památku originální pohlednici „Egonova Hradce“.

Rezervovat vstupenky si můžete na sobotu 8. 2. 2020 v 16 hodin nebo na neděli 9. 2. 2020 v 10 hodin.

Hlavní role v pohádce režiséra Karla Janáka ztvárnili Marek Eben, Matouš Ruml, Eva Josefíková a Jakub Prachař. Scénář Petr Hudský, kamera Jan Šťastný, režie Karel Janák, hudba Aleš Březina.

O pohádce

Honza zabije draka a získá princeznu a půl království. Princezně se obyčejný Honza ale nelíbí, stejně tak jejím královským rodičům. Je to obyčejný sedlák, který nemá vychování a s jeho způsoby si neví rady ani učitel dvorní etikety, rytíř a rádce Valerián. Na scéně se objeví bývalý princeznin nápadník, panovník sousedního království, princ Egon. Jak to všechno bude dál?

Zdroj: Česká televize

Fotografie na plakátu: © Česká televize - foto: Radek Miča

Datum vložení: 24. 1. 2020 13:37
Datum poslední aktualizace: 27. 1. 2020 13:05
Autor: Zuzana Liliana Machurová

28. 1. 2020

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, od 900m srážky sněhové. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Městský úřad
Opavská 265