Princezna a půl království v kině Orion

Foto Radek Miča, Česká televize

Druhý únorový víkend uvedlo kino Orion nejsledovanější štědrovečení pohádku Princezna a půl království, která se natáčela také v Hradci nad Moravicí.

Město Hradec nad Moravicí získalo od České televize práva na projekci nové české pohádky Princezna a půl království, jejíž epizody se natáčely také v atraktivním prostředí hradeckého Červeného zámku. Návštěvníci hradeckého kina Orion tak jako vůbec první zhlédli v sobotu 8. 2. 2020 tuto televizní pohádku na velkém filmovém plátně. Repríza se pak promítala v neděli 9. 2. 2020.

Sobotní projekci předcházel úvod moderovaný dramaturgem kina Orion Miroslavem Beinhauerem, který divákům prostřednictvím telefonního spojení poskytl rozhovor s hlavním kameramanem Janem Šťastným. Veselé historky z průběhu natáčení v Hradci nad Moravicí divákům přiblížil přímý účastník natáčení herec Milan Kristýnek. Na památku každý návštěvník obdržel originální mapu „Egonova Hradce“.

Hlavní role v pohádce režiséra Karla Janáka ztvárnili Marek Eben, Matouš Ruml, Eva Josefíková a Jakub Prachař. Pohádka se stala nejsledovanějším televizním pořadem Štědrého dne loňských Vánoc.

Datum vložení: 10. 2. 2020 16:01
Datum poslední aktualizace: 10. 2. 2020 16:56
Autor: Jitka Celtová

26. 2. 2020

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, od 600m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 2 až -2°C.