Prověřovací cvičení akceschopnosti jednotky

Prověřovací cvičení akceschopnosti jednotky 1

Odpoledne dne 25. září 2019 proběhlo na žádost starosty města cvičení, za účelem ověření akceschopnosti jednotky SDH Hradec nad Moravicí - Žimrovice.

Cvičení, které nebylo předem hlášeno, byli přítomni jak zástupci města, tak hasičské stanice Opava. Jednotka SDH Žimrovice je zařazena v JPO V, tudíž je pro ni stanoven výjezdový čas 10 minut. V tomto čase musí nejméně čtyřčlenné výjezdové družstvo od vyhlášení poplachu dorazit do hasičské zbrojnice, převléct se do výstroje a s potřebným vybavením a technikou vyjet vozidlem. Žimrovičtí hasiči ve cvičení obstáli, když vše zvládli za necelých 8 minut. Za příkladnou akceschopnost jednotky patří všem členům družstva jednotky SDH Hradec nad Moravicí - Žimrovice v čele s velitelem jednotky Markem Štecem velké poděkování. Jen tak dál!

Mgr. Patrik Orlík, starosta města

Datum vložení: 30. 9. 2019 11:18
Datum poslední aktualizace: 30. 9. 2019 11:19

14. 11. 2019

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Městský úřad
Opavská 265