Stav financí města Hradec nad Moravicí za rok 2019

Město Hradec nad Moravicí zakončilo rok 2019 s bezmála 50 miliony korun na základních účtech, což je o více než 20 milionů korun více než tomu bylo na konci roku 2018. Na zvláštním účtu pro rekonstrukci Národního domu se nachází přes 9 milionů korun.

Zlepšený výsledek stavu financí je vedle vyšších příjmů z přerozdělení daní od státu dán přesunem některých původně plánovaných výdajů na rok 2020 (v částce 7,7 milionů korun), šetřením v mandatorních výdajích a úsporou na investičních akcích. Velký podíl na tom má nalezení vhodných a levnějších technických řešení, soutěžení zakázek v předstihu tak, aby pro zájemce byly zakázky zajímavějšími, a větší zapojení technických služeb města. Kupříkladu přes 800 tisíc korun se ušetřilo při rekonstrukci plynové kotelny Mateřské školy v Hradci. Odstranění havarijního stavu zdi na ulici Zámecká přišlo o více než půl milionů korun méně, přičemž původně navržené řešení bylo o cca 6 milionů korun dražší než řešení nakonec zrealizované. O více než 150 tisíc korun byla levnější rekonstrukce chodníku podél silnice I/57 kolem kajloveckého rybníka.

Zároveň v roce 2019 došlo ke snížení závazků města o 5,4 milionů korun.

Na níže uvedeném grafu si lze prohlédnout porovnání stavu základních účtů a zvláštního účtu pro rekonstrukci Národního domu se stavem závazků města.

Datum vložení: 9. 1. 2020 12:22
Datum poslední aktualizace: 14. 1. 2020 9:14

dnes, sobota 27. 4. 2024
slabý déšť, mírný jižní vítr