Vyjádření k místu zasedání zastupitelstva města dne 28. 1. 2019

Vážení spoluobčané,

omlouvám se všem, kteří jste zúčastnili včerejšího veřejného zasedání zastupitelstva města, za zhoršené podmínky dané kapacitou zasedací místnosti.

Dle schváleného plánu zasedání zastupitelstva města je tato místnost určena jako místo obvyklé pro zasedání zastupitelstva města a kapacita této místnosti byla téměř vždy dostačující. V době svolání zastupitelstva města jsem netušil a ani jsem od žádného ze členů zastupitelstva města a ani ze strany zaměstnanců městského úřadu neobdržel podnět ke změně místa zasedání z důvodu vysokého zájmu občanů o účast na tomto zasedání.

Bývalo v zastupitelstvu města dobrým zvykem, že v případě, že zastupitelé města či zaměstnanci městského úřadu veřejně vyzývali občany k účasti na zasedání zastupitelstva města, informovali o této skutečnosti starostu města před svoláním zastupitelstva města, který poté zastupitelstvo města svolal do větších prostor (kupříkladu záležitosti týkající se tělovýchovné jednoty v minulém volebním období).

Osobně jsem zvýšený zájem o účast na zasedání zaregistroval až po vyvěšení termínu a místa zasedání zastupitelstva města na úřední desce, tedy v době, kdy již změna zasedací místnosti by nebyla v souladu se zákonem o obcích.

Ještě jednou se za zhoršené podmínky omlouvám a vážím si vašeho zájmu a vaší trpělivosti.

Mgr. Patrik Orlík
starosta města

Datum vložení: 29. 1. 2019 9:16
Datum poslední aktualizace: 29. 1. 2019 9:24