Výrobce papírových obalů Smurfit Kappa v Žimrovicích daruje 4.000.000 Kč na rekonstrukci školky (tisková zpráva)

Město Hradec nad Moravicí získá od společnosti Smurfit Kappa Žimrovice 4.000.000 Kč na rekonstrukci budovy Mateřské školy v Žimrovicích. Poskytnutí daru z firemní nadace Smurfit Kappa Foundation je výsledkem snahy managementu místního závodu v Žimrovicích a vedení města.

Naše společnost si dlouhodobě zakládá na sepětí s místní komunitou, z níž i několik desítek lidí přímo zaměstnáváme. Pro získání částky z nadačního fondu naší společnosti, která působí v 35 zemích světa na třech kontinentech, bylo důležité členům nadační komise toto úzké sepětí našeho závodu s životy občanů Žimrovic připomenout. Vždyť výroba papírových obalů má v Žimrovicích více než 130letou tradici a my v ní hodláme pokračovat. Jsme rádi, že tímto darem dojde k zlepšení prostředí výchovy a vzdělávání i dětí našich zaměstnanců,“ uvedl Kostas Čanaklis, ředitel společnosti.

„Společnosti Smurfit Kappa Žimrovice a jejímu nejvyššímu managementu jsme za poskytnutí štědrého finančního daru velmi vděční. Vedení místního závodu dlouhodobě věcně a finančně podporuje činnost školy, místního sboru dobrovolných hasičů a dalších organizací v Žimrovicích. Takto velký dar pro naše město byl opravdu milým překvapením, navíc v době, kdy se spousta společností vzhledem k pandemii koronaviru rozhodla podobné aktivity omezit,“ konstatoval starosta města Patrik Orlík. Plánovanou rekonstrukcí dojde do konce srpna letošního roku nejen k navýšení stávající kapacity mateřské školy, ale také k vybudování nového sociálního zařízení v přízemí, rekonstrukci vnitřního vybavení a celkovému zateplení budovy. „Školku vybudoval v roce 1914 pro děti svých zaměstnanců samotný zakladatel papíren v Žimrovicích Carll Weisshuhn (1837-1919). Je symbolické, že jeho následovníci na něj tímto velkorysým a nezištným počinem v sociální oblasti navázali,“ dodal místostarosta Petr Havrlant.

Tisková mluvčí Jitka Celtová

Datum vložení: 16. 4. 2020 10:15
Datum poslední aktualizace: 20. 4. 2020 7:11
Autor: Jitka Celtová