Změna dopravního značení na ulici Slezská u pivnice Stará pošta

V průběhu října 2019 bude provedena změna dopravního značení na ulici Slezská před restaurací Stará pošta. Důvodem této změny je zajištění možnosti parkování pro návštěvníky zdravotního střediska a mateřské školy.

Nově bude na parkovišti možno parkovat od pondělí do pátku v době od 7.00 hod. do 16.00 hod. po dobu nejvýše dvou hodin, a to na základě označení vozidla parkovacím kotoučem v prostoru řidiče. Použít lze jak parkovací hodiny zakoupené v obchodě, tak i hodiny domácí výroby, případně na papír čitelně zapsat čas příjezdu. V jiné dny a hodiny bude možné na parkovišti parkovat bez časového omezení. Dodržování dopravního značení bude vedle Police ČR kontrolovat i Městská policie Opava.

Kontroly se současně zaměří i na dodržování zákazu parkování na ulici Smetanova přímo před zdravotním střediskem. Byť zde není zákazová značka, připomeňme, že nad dopravními značkami stojí obecná úprava zákona o provozu na pozemních komunikacích, která stanovuje, že při obousměrném provozu musí být zachován pro průjezd vozidel prostor široký nejméně 6 metrů.

Datum vložení: 10. 10. 2019 6:41
Datum poslední aktualizace: 10. 10. 2019 6:42

14. 11. 2019

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Městský úřad
Opavská 265