Nejnovější informace k opatřením proti koronoviru v Hradci nad Moravicí (15. 3. 2020)

Vážení spoluobčané,

vzhledem ke stavu nouze, který vyhlásila Vláda ČR dne 12. 3. 2020 z důvodu ochrany a prevence obyvatel před šířením „onemocnění koronavirem“ chceme požádat všechny občany, aby pokud možno omezili návštěvy budovy městského úřadu a dostavili se osobně jen v nejnutnějších a nezbytných případech. Vedení města i zaměstnanci jsou i nadále k dispozici Vám všem, běžný chod městského úřadu je v plné míře zajištěn, úřední hodny se nezkracují.

Upozorňujeme, že mnoho Vašich záležitostí se dá vyřídit i telefonicky, či e-mailem a věříme, že v tomto duchu budete naši žádost chápat. Cílem je samozřejmě eliminovat riziko případného nakažení jak Vás občanů, tak rovněž zaměstnanců města – provoz městského úřadu je potřeba zachovat a vyhnout se případně karanténnímu stavu. Níže proto přikládáme seznam všech zaměstnanců města s telefonickými a e-mailovými kontakty.  KONTAKTY

Povinné úhrady poplatků, například za komunální odpad, poplatků za psy a další doporučujeme řešit přednostně bankovními převody. Doba splatnosti výše uvedených poplatků je navíc stanovena až do 30. 6., resp. 31. 5. 2020, což v praxi znamená, že jejich úhrada nespěchá a můžete tyto záležitosti odložit do doby, než v naší zemi přestane platit nouzový stav.

Ujišťujeme Vás, že všichni společně v tuto chvíli pracujeme na tom, abychom zajistili základní provoz města bez výrazných omezení. Týká se to zejména čistoty a úklidu ve městě, včetně desinfekce ploch, provozu kanalizace a čistírny odpadních vod, koordinace a řešení již rozběhlých investičních akcí. Všechna naše opatření jsou činěna v souladu s opatřeními Krajské Hygienické stanice a úřadem Moravskoslezského kraje.

Jak jistě víte, aktuálně jsou v našem městě uzavřeny základní školy, stejně tak i základní umělecká škola, kino, městská knihovna a informační centrum. S účinností od 21. 3. 2020 do 6. 4. 2020 budou rovněž uzavřeny všechny kulturní a společenské domy ve vlastnictví města. O případném uzavření nebo omezení provozu mateřských škol na území našeho města bude jednat rada města zítra tj. 16. 3. 2020 s řediteli školských zařízení. Rada města bude zároveň projednávat navýšení finančních prostředků za účelem nákupu dalších desinfekčních a ochranných prostředků. V tuto chvíli nespoléháme na pomoc státu, ale snažíme se zajistit ochranné prostředky sami. Bohužel se nám i přes veškerou snahu nedaří zajistit pořízení ochranných roušek a respirátorů, nicméně jednáme o dodávce se zahraničními dodavateli vlastní cestou.

Uvědomujeme si, že nejvíce ohroženou skupinou jsou naši starší a chronicky nemocní spoluobčané. Tomuto budeme přizpůsobovat i v budoucnu přijatá opatření a pomoc z naší strany.

Pevně věříme, že všichni společně nastalou krizovou situaci překonáme. Přejme si všichni navzájem pevné zdraví.

Mgr. Patrik Orlík
starosta

Mgr. Petr Havrlant
místostarosta

Datum vložení: 24. 3. 2020 13:20
Datum poslední aktualizace: 24. 3. 2020 13:22
Autor: Jan Fejt

27. 9. 2020

zatazeno

Bude oblačno až zataženo, na jihu postupně až polojasno. Denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 7 až 3°C.