Pomáháme si sami. Pro Hradec nad Moravicí vyrábí roušky kolektiv zaměstnankyň MŠ v Hradci nad Moravicí.

Již od pondělí 16. 3. pracuje v naší Mateřské škole v Hradci nad Moravicí 6 švadlenek – učitelek a další pomocnice na výrobě textilních roušek.

Nápad na malou šicí manufakturu vzešel od našich pedagogických pracovnic a ředitelky MŠ. Město tento nápad podpořilo nákupem několika set metrů kvalitní 100% bavlněné látky. Společně jsme dali dohromady několik přenosných šicích strojů a šlo se na věc. Nejdříve byly ušity roušky pro personál MŠ a následně jsme již včera mohli předat první desítky (30 ks) roušek hradeckým seniorům, 30 ks roušek pro pokladní a prodavačky prodejen Hradečanka, Oko, Hruška a prodejny potravin v Žimrovicích. Sedm obdržela hradecká lékárna. Deset ks bylo také poskytnuto našim zaměstnancům Městského úřadu.

Dnes budeme postupně pokračovat v distribuci roušek vybraným profesím (Technické služby, Čistička odpadních vod, domy s pečovatelskou službou). V plánu je poskytnutí roušek i příslušníkům policie ČR – obvodního oddělení v Hradci nad Moravicí. Dnes odpoledne a v následujících dnech tohoto týdne plánujeme distribuovat na 200 ks roušek nejohroženější skupině našich občanů, a to seniorům starších 80 let. Distribuované textilní roušky mají tu výhodu, že se mohou po vyvaření a přežehlení používat opakovaně. Celému kolektivu zaměstnankyň MŠ a školní jídelny patří obrovské poděkování!

Zároveň tímto vyzýváme Vás, všechny občany města ke vzájemné ohleduplnosti a k nošení roušek na veřejnosti. Nestyďte se roušky používat. Chráníte tím nejen sebe, ale členy své rodiny, přátele, kamarády a sousedy. Pokud roušky nemáte, může pomoci i přeložený šátek, šál, které máte všichni běžně doma. Ti z Vás, kteří roušky šijí doma, buďte solidární a obdarujte své známé, kolegy, kteří nejsou tak zruční jako Vy. Pomáhejte si navzájem a věřme, že společně vše zvládneme.

Mgr. Patrik Orlík
starosta

Mgr. Petr Havrlant
místostarosta

Datum vložení: 24. 3. 2020 13:28
Datum poslední aktualizace: 24. 3. 2020 13:30
Autor: Jan Fejt

8. 7. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, na jihu zpočátku až polojasno a srážky jen ojediněle. Denní teploty 16 až 20°C, na jihu kolem 24°C. Noční teploty 13 až 9°C.