Uzavření Mateřských škol v Bohučovicích, Jakubčovicích, Kajlovci a Žimrovicích, omezení provozu Mateřské školy v Hradci nad Moravicí

na základě dohody ředitelů školek na území města Hradec nad Moravicí a Rady města Hradec nad Moravicí dojde s účinností od 18. 3. 2020 k uzavření mateřských škol v Bohučovicích, Jakubčovicích, Kajlovci a v Žimrovicích.

V provozu budou ponechána pouze dvě oddělení Mateřské školy v Hradci nad Moravicí za účelem péče o děti těch rodičů, kteří v těchto dnech pracují pro zdravotnická zařízení, lékárny, Policii ČR, městskou policii, HZS Moravskoslezského kraje, celní správu, armádu ČR, Vězeňskou službu ČR, obce a města jako členové jednotky požární ochrany II a III (nikoli V), poskytovatele sociálních služby, soudy a státní zastupitelství. Z důvodu solidarity bude školka v Hradci nad Moravicí otevřená rovněž pro děti pracujících samoživitelek a samoživitelů rodin.

Účelem tohoto opatření je zejména pomoci těm rodičům, kteří v těchto dnech intenzivně pracují pro náš stát (de facto pro nás všechny) a nemají jinou možnost kam své děti umístit.

Děkujeme všem těm rodičům, kteří v závěru minulého týdne i v těchto dnech vyslechli doporučení a umístili své děti k prarodičům, nebo se nyní v rámci svých rodičovských dovolených věnují svým dětem sami. Díky tomu se původní počet celkem 208 dětí v předškolních zařízeních snížil na zítra ohlášené tři desítky dětí.

Zároveň upozorňujeme externí „strávníky“, kteří využívají služeb jídelny v Mateřské škole v Hradci nad Moravicí, že díky dnešnímu rozhodnutí Krajské hygienické stanice, nebudou od středy 18. 3. 2020 obědy této cílové skupině občanů vydávány.

Vážení spoluobčané, situace v naší vlasti je vážná, prosíme Vás, abyste veškerá opatření naší Vlády nebrali na lehkou váhu, dbali na své zdraví i zdraví svých blízkých. Je to již dávno, co naši předci čelili obdobně těžkým situacím. Velmi si proto přejeme, abychom i my všichni společně našli v sobě v těchto dnech slušnost, solidaritu, odpovědnost a pokoru. Přijatá vládní opatření nejsou populární a jsou tvrdá, přesto jsou dle našeho názoru správnou cestou v boji proti epidemii koronaviru.

Držme si navzájem všichni palce, ať společně nastalou situaci zvládneme co nejlépe!

Mgr. Patrik Orlík
starosta

Mgr. Petr Havrlant
místostarosta

Datum vložení: 24. 3. 2020 13:23
Datum poslední aktualizace: 24. 3. 2020 13:24
Autor: Jan Fejt

27. 9. 2020

zatazeno

Bude oblačno až zataženo, na jihu postupně až polojasno. Denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 7 až 3°C.