Aktuality a tiskové zprávy - Jednotka SDH Bohučovice se s velkou pravděpodobností v příštím roce dočká nového vozidla

V dubnu tohoto roku podalo město žádost o dotaci na pořízení nových vícemístných dopravních automobilů pro hasiče z Bohučovic, Domoradovic a Kajlovce.

Generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba na základě návrhu odborné komise schválil pořadníky pro předpokládanou alokaci v roce 2021, přičemž žádost o dotaci na vozidlo pro JSDH Bohučovice se umístila na 5. místě z 22 žádostí (uspokojeno má být 14 žádostí).

Jedná se sice o předběžnou alokaci přislíbených finančních prostředků (celková výše alokace a její rozdělení může být později změněno v návaznosti na projednávání a schválení státního rozpočtu pro rok 2021 a s ohledem na skutečnou výkonnost Fondu zábran škod České kanceláře pojistitelů), avšak vzhledem k umístění žádosti je velká pravděpodobnost, že se tak stane.

Předpokládané náklady činí 1.200.000 Kč, z toho dotace má činit 450.000 Kč. Dále je předpoklad, že pořízení vozidla, jako tomu bylo v minulých letech, finančně podpoří i Moravskoslezský kraj (částkou 225.000 Kč).

Žádosti o dotaci pro JSDH Domoradovice a Kajlovec byly bohužel vyřazeny, neboť tyto jednotky disponují vozidly mladšími patnácti let.

Datum vložení: 2. 10. 2020 9:11
Datum poslední aktualizace: 2. 10. 2020 9:15