Nádraží před dokončením

V těchto dnech probíhají poslední drobné stavební práce v železniční stanici Hradec nad Moravicí. Zaměstnanci Technických služeb v tomto týdnu instalovali před nádražní budovu litinový sloup.

Tento sloup bude osazen novými nádražními hodinami firmy ELEKON s.r.o. z Vyškova, která je tradičním výrobcem časoměrné techniky v ČR. Včera byl definitivně sdělen termín instalace hodin - 17. 2. 2021. Hodiny nebyly součástí stavby, ale po dohodě se Správou železnic bylo městem Hradec nad Moravicí dohodnuto jejich umístění před nádražní budovu a napojení na zdroj elektrického proudu na náklady města. Věříme, že instalaci hodin v prostoru nádraží uvítáte. Hodiny budou mít klasický vzhled, dohledová vzdálenost hodin, dle velikosti ciferníku, je stanovena na 80 m. Ve fotogalerii naleznete aktuální stav železniční stanice před dokončením stavebních prací, jejichž ukončení je plánováno na 15. 12. 2020. Zároveň si Vás občany dovolujeme upozornit, že i když je přechod přes koleje téměř dokončen, není ještě zkolaudován a uveden do provozu. Stále se jedná o stavbu. Dbejte proto na svoji bezpečnost a nevstupujte do kolejiště. Děkujeme za pochopení. O termínu zprovoznění přechodu a provedení příslušných bezpečnostních zkoušek Vás budeme průběžně informovat.

Datum vložení: 3. 12. 2020 14:24
Datum poslední aktualizace: 3. 12. 2020 14:28

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024
slabý déšť, silný jižní vítr