Aktuality a tiskové zprávy - Město pokračuje v pořizování nových hasičských automobilů

Hasičský automobil

Po hasičích ze Žimrovic a Bohučovic se nového dopravního automobilu dočkají i hasiči z Kajlovce. Město totiž minulý týden uzavřelo se společností EMBEFOR s.r.o. smlouvu na dodávku nového devítimístného vozidla značky Volkswagen Crafter.

Pořizovací cena činí 1.700.000 Kč, přičemž 450.000 Kč bude kryto dotací Ministerstva vnitra. Dále se předpokládá dotace ve výši 225.000 Kč od Moravskoslezského kraje. Nové vozidlo bude dodáno do konce dubna 2023.

Navíc v roce 2024 by se nového automobilu mohla dočkat i jednotka hasičů z Domoradovic. Rada města na své včerejší schůzi požádala o dotaci na pořízení nového automobilu i pro tuto jednotku, neboť stáří současného vozidla přesáhlo patnácti let, což je jedna z podmínek dotace.

Hasičská vozidla nejenže zlepšují akceschopnost jednotek, ale slouží i pro spolkovou činnost sborů dobrovolných hasičů a pro přepravu mladých hasičů v rámci tréninku a soutěží.

Hasičský automobil

Datum vložení: 17. 5. 2022 14:40