Aktuality a tiskové zprávy - Město získalo mnohamiliónovou dotaci a postaví nový sběrný dvůr

Město získalo mnohamiliónovou dotaci a postaví nový sběrný dvůr

Městu Hradec nad Moravicí se podařilo získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí ve výši 12.372.367,- Kč na výstavbu nového sběrného dvora. Nový sběrný dvůr nahradí dosavadní sběrný dvůr nacházející se v bývalém areálu JZD (dnes TG park), který jak kapacitně, tak svým uspořádáním a dostupností již nevyhovuje současným potřebám - Vás občanů. Nový sběrný dvůr, na který již bylo vydáno platné stavební povolení, by měl vyrůst u křižovatky ulic Žimrovická - Benkovická (naproti pily).

Vjezd do dvora je situován z ulice Žimrovická. Stavba by měla být zrealizována v letech 2021 - 2022. V novém sběrném dvoře by se měl ukládat tříděný komunální odpad - sklo, papír, plasty, kovy, velkoobjemový odpad, stavební suť, elektroodpad, biologicky rozložitelný odpad, nebezpečný odpad a kontejnery pro bílou techniku a elektrozařízení. Sběrný dvůr bude opatřen i mostovou vahou a skladovací halou o rozměrech cca 30 x 9 m. Ve fotogalerii naleznete současný stav pozemků na nichž bude nový sběrný dvůr v následujících letech vystavěn.

Datum vložení: 7. 12. 2020 13:34
Datum poslední aktualizace: 7. 12. 2020 13:36