Hradec nad Moravicí - Zjednodušená verze stránek
Nastavení velikosti písma

Aktuality a tiskové zprávy - NOVINKA – SOCIÁLNÍ SLUŽBY VE ZDRAVOTNÍM STŘEDISKU

Včelka sociální služby

Vážení občané, ve zdravotním středisku na ulici Smetanova v Hradci nad Moravicí nově najdete registrovaného poskytovatele terénních sociálních služeb (sociální pracovnici a terénní pečovatelky). Sociální služby zde poskytuje obecně prospěšná společnost Včelka.

Od 1. 10. 2022 působí ve zdravotním středisku v Hradci nad Moravicí společnost Včelka sociální služby o.p.s., která profesionálně zajišťuje terénní sociální služby pro občany Hradce nad Moravicí a blízkého okolí. Naši pracovníci zajišťují podporu, pomoc a péči všem, kteří chtějí zůstat v prostředí svého domova, ale bez pomoci druhého člověka se neobejdou.

Nabízíme služby:

• osobní asistence
  • pečovatelskou službu
  • sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením.

Tyto služby zahrnují např. pomoc při zvládání úkonů běžného života – pomoc při stravování, pomoc s hygienou, pomoc s nákupy, doprovod k lékaři, na úřad, a podobně. Podpora, pomoc a péče vychází vždy z individuálních potřeb každého, kdo naši službu potřebuje, a realizuje se v čase a v rozsahu, na kterém se společně domluvíme.

Nad rámec terénních sociálních služeb nabízíme v souvislosti s aktivizační činností interaktivní dotykový stůl, který je připojen k internetové síti. Tato pomůcka, které říkáme BeeTable, je k zapůjčení našim klientům zcela zdarma. Slouží jako společník, díky kterému je možné získat informace z dění ve společnosti i ze světa. S jeho pomocí lze trénovat kognitivní funkce, jako je paměť nebo pozornost, podporovat orientaci či číst oblíbené knihy, články, prohlížet si fotky apod. Tyto činnosti jsou terapií i zábavou zároveň. Cílem je pozitivní motivace klientů k aktivnímu vnímání dění a povzbuzení chuti do života. Uvědomujeme si, že pečovat o blízkou osobu stojí velmi mnoho sil, obětavosti a také času, který si je třeba důkladně rozvrhnout. Proto se snažíme podat pomocnou ruku i rodině, aby si mohla vydechnout a načerpat dostatek energie na zvládání nelehké životní situace.

Naše služby jsou určeny nejen lidem z Hradce nad Moravicí, ale také těm, kteří žijí v přilehlých obcích, a to v okruhu cca 20 km od města. Více informací o našich službách naleznete na webových stránkách www.pecevcelka.cz nebo je získáte na telefonním čísle 725 526 906. Můžete nás navštívit také osobně ve zdravotním středisku na ulici Smetanova č. 661 v Hradci nad Moravicí, a to v době od 8.00 do 16.00 hodin.

Těšíme se na Vás!

Julie Minaříková, DiS., vedoucí střediska