Hradec nad Moravicí - Zjednodušená verze stránek

Nastavení velikosti písma

Prostory budovy Babinec byly slavnostně předány veřejnosti

V neděli 11. července 2021 proběhlo na ulici Podolská v Hradci nad Moravicí slavnostní otevření nově zrekonstruovaných prostor budovy Babinec.

Pásku společně přestřihli starosta města Mgr. Patrik Orlík, místostarosta města Mgr. Petr Havrlant, ředitelka Městské knihovny a informačního centra PhDr. et Mgr. Markéta Beyerová, Ing. arch. Jiří Horák a básník a pedagog, zdejší rodák, pan Vít Slíva. Prostory budovy, ve které nově najdete městskou knihovnu a informační centrum (přízemí) a společenský sál s potřebným zázemím a vybavením (1. patro), tak byly předány do služeb veřejnosti. Návštěvníci akce si při této příležitosti mohli prostory prohlédnout a posedět u drobného občerstvení.

Samotná rekonstrukce byla zahájena v květnu 2020 a skončila v červenci 2021. Celkové náklady rekonstrukce (včetně daní a poplatků, projekčních prací, stavebních prací, veškerého nábytku, vybavení a mobiliáře) činily 21,4 miliónu korun, přičemž rekonstrukce byla spolufinancována dotacemi ve výši 4 milióny korun.

Věříme, že nově otevřená budova v centru Hradce bude občanům dobře a dlouho sloužit a že ji budete rádi navštěvovat.

Fotografie ze slavnostního otevření najdete v záložce Fotogalerie 2021.

Foto Jiří Hajduk

Datum vložení: 12. 7. 2021 15:01