Aktuality a tiskové zprávy - REKONSTRUKCE LÁVKY NA PIVOVARSKÉ ULICI DOKONČENA

Lávka1

Dne 27. 8. 2020 proběhlo předání zrekonstruované lávky do rukou zástupců města. Dílo zhotovené třineckou firmou Ing. Kamila Turka bylo městu předáno pod dohledem odborníků ze STATIKY Olomouc, s.r.o. – Ing. Daniela Lemáka, Ph.D. a Ing. Jana Gregora, kteří byli rovněž autory architektonicky zajímavého projektu zachování a opravy lávky.

V rámci rekonstrukce lávky došlo mj. ke zpevnění konstrukce, lávka obdržela novou bezúdržbovou mostovku, zábradlí lávky bylo zvýšeno o potřebných 20 cm a lávka byla opatřena bezpečnostní nerezovou sítí. V současné době je vyhotovován mostní list, aby mohlo být uděleno kolaudační rozhodnutí.

Děkujeme Vám všem za trpělivost, po kolaudaci v měsíci září bude lávka ihned otevřena. Lávka je určena pro pohyb pěších osob. Maximální kapacita osob na lávce (v jednom okamžiku) je stanovena na 15 osob. Cyklisté pochopitelně mohou lávku využívat, ale musí z kola z bezpečnostních důvodů sesednout.

Náklady na rekonstrukci lávky dosáhly výše 1.347.691,- Kč. Z programu INTERREG V-A Euroregionu Silesia se městu Hradci nad Moravicí ve spolupráci s partnerským městem Baborów podařilo získat dotaci na opravu lávky a rozšíření naučné stezky městem (ve výši 30.000,- Eur), která pomůže ušetřit značnou část finančních prostředků vydaných na rekonstrukci lávky z městské pokladny. Město tak celkem z vlastních prostředků zaplatí za kompletní rekonstrukci lávky cca 710.000,- Kč.

Petr Havrlant

Datum vložení: 2. 9. 2020 13:38