Aktuality a tiskové zprávy - Smlouva na rekonstrukci Národního domu podepsána

Smlouva na rekonstrukci Národního domu podepsána

Tento týden byla podepsána smlouva o dílo na celkovou rekonstrukci Národního domu v Hradci nad Moravicí. Součástí rekonstrukce je i úprava venkovního prostranství kolem budovy Národního domu.

Rekonstrukci bude pro město Hradec nad Moravicí provádět společnost První KEY-STAV, a.s. z Frýdku-Místku, která vzešla z výběrového řízení. Tato společnost působí na trhu téměř tři desítky let a má bohaté zkušenosti s rekonstrukcí obdobných staveb. Realizovala mnoho staveb občanské vybavenosti i staveb historických po celé České republice.

Vysoutěžená cena stavebních prací činí 54,6 mil. korun (včetně DPH). Přes 9 mil. korun z této částky by měla pokrýt dotace, o kterou město požádalo. Předfinancování i financování rekonstrukce je plně zajištěno naspořenými finančními prostředky, tudíž si město za tímto účelem nebude brát žádný úvěr. Financování rekonstrukce Národního domu tak nebude mít vliv na investice v následujících letech, které bude plánovat zastupitelstvo města vzešlé ze zářijových voleb.

Rekonstrukce Národního domu započne v záři tohoto roku. Znovuotevření kompletně zrekonstruovaného Národního domu je plánováno začátkem roku 2024.

Národní dům si udrží svůj původní vzhled fasády z ulice Podolská, avšak z ulice Opavská získá budova moderní tvář, přičemž jedinou přístavbou bude prostor pro nové schodiště a výtah. Projektová dokumentace počítá s propojením ulice Podolská s ulicí Opavská pasáží a na ní navazujícím přístupovým chodníkem. Samozřejmostí je bezbariérovost celé budovy.

V I. nadzemním podlaží v prostorách dříve patřících městské knihovně vznikne městská kavárna, jejíž součástí bude nejen venkovní terasa, ale i menší salónek, který může sloužit k setkávání rodičů s dětmi. V prostorách dřívějšího květinářství vznikne zkušebna pro dechový orchestr a v prostorách dřívějšího informačního centra bude zázemí pro spolkovou činnost.

Kino Orion sídlící v II. nadzemním podlaží zůstane zachováno, dočká se však úpravy nejen jeviště a hlediště, ale i zázemí pro návštěvníky sálu, obsluhu kina a účinkující. Jeviště se oproti současnému stavu zvětší. Návštěvníci sálu vedle bezbariérovosti jistě ocení i větší komfort v podobě nových a širších sedadel. Chybět nebude ani desítka dvousedadel.

Na přiložených vizualizacích si můžete prohlédnout zamýšlený vzhled budovy včetně venkovního prostranství.

Datum vložení: 26. 8. 2022 10:11
Datum poslední aktualizace: 26. 8. 2022 10:13