Aktuality a tiskové zprávy - Společně celý rok

Moravskoslezský kraj

Město Hradec nad Moravicí získalo pro rok 2019 dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního Programu na podporu zdravého stárnutí v Moravskoslezském kraji na realizaci projektu: „Společně celý rok“.

Příprava projektu vycházela z provedeného dotazníkového šetření v roce 2018 zaměřeného na oblast poskytování sociálních služeb a volnočasových činnosti seniorů ve městě Hradec nad Moravicí.  V průběhu celého roku si mohli senioři rozšířit své vědomosti v oblasti bezpečnosti, zdraví a první pomoci, měli možnost si ověřit své manuální dovednosti během výtvarných dílen při tvorbě výrobků z různých materiálů. Zkušený průvodce je v průběhu dvou turistických vycházek blíže seznámil se zajímavostmi Hradce a okolí a velké oblibě se těšily kurzy rehabilitačního cvičení a lekce jógy.

V roce 2020, v případě, že se podaří získat dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje, se bude v této činnosti pokračovat.  Již nyní jsou pro seniory připravené nové zajímavé přednášky, turistické vycházky a výlety tematický zaměřené tentokrát na zajímavosti v Moravskoslezském kraji.

Zpracovala: Ivana Hyklová

Moravskoslezský kraj