Aktuality a tiskové zprávy - Zákaz podomního a pochůzkového prodeje na území města

Zákaz

Vážení spoluobčané,

upozorňujeme, že od Nového roku vstoupí v účinnost nařízení, kterým se na území města Hradec nad Moravicí zakazují podomní prodej a pochůzkový prodej.

K úplnému zákazu přistoupila rada města z toho důvodu, že po právní stránce nelze rozlišovat mezi poctivými prodejci a podvodníky používajícími nepoctivé praktiky poškozující zejména starší občany. Tento zákaz se nevztahuje na stánkový prodej.

V případě, že narazíte na podomního nebo pochůzkového prodejce, můžete jej vyprovodit od svého obydlí s poukazem na předmětný zákaz nebo se obrátit přímo na Policii České republiky, obvodní oddělení Hradec nad Moravicí.

Pro úplnost sdělujeme, že podle současně účinné legislativy se již příjezdové komunikace do obcí, kde je platný zákaz podomního a pochůzkového prodeje, neoznačují značkou informující o tomto zákazu. Je na každém živnostníkovi, který službu nabízí, aby se informoval, zda v dané obci je tento prodej regulován.

Úplné znění nařízení naleznete ZDE.

Datum vložení: 17. 12. 2019 12:33
Datum poslední aktualizace: 17. 12. 2019 14:07