OP Lidské zdroje a zaměstnanost

logo_esf

Informační leták - Průzkum názorů občanů

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost je zaměřený na snižování nezaměstnanosti prostřednictvím aktivní politiky na trhu práce, profesního vzdělávání, dále na začleňování sociálně vyloučených obyvatel zpět do společnosti, zvyšování kvality veřejné správy a mezinárodní spolupráci v uvedených oblastech.

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) spadá mezi vícecílové tematické operační programy. Je financován především z prostředků cíle Konvergence, ale v oblastech aktivní politiky trhu práce, modernizace veřejné správy a veřejných služeb a mezinárodní spolupráce též z prostředků pro cíl Regionální konkurenceschopnost a zaměstnanost. Způsobilým územím je v těchto oblastech proto také Hl. m. Praha.

Z fondů EU je pro OP LZZ vyčleněno celkem 1,84 mld. €, což činí přibližně 6,80 % veškerých prostředků určených z fondů EU pro Českou republiku. Z českých veřejných zdrojů má být navíc financování programu navýšeno o dalších 0,32 mld. €.

Město Hradec nad Moravicí je v současné době realizátorem projektu s názvem "Zvýšení kvality řízení na Městském úřadu Hradec nad Moravicí". Projekt je spolufinancován z Evropské unie, Evropského sociálního fondu - operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

• Základní informace o realizaci projektu - ZDE
  • Smlouva - ZDE
  • Dokument - Strategický plán města - ZDE

První společné jednání

Dne 9. prosince 2013 se v zasedací místnosti Městského úřadu Hradec nad Moravicí uskutečnilo první společné jednání k tvorbě Strategického plánu Města Hradec nad Moravicí (Projekt Zvýšení kvality řízení na MěÚ Hradec nad Moravicí).
Jednání se zúčastnili členové řídící skupiny, členové pracovních skupin a zástupci společnosti PROCES – Centrum pro rozvoj obcí a regionů, s.r.o.

·         Přítomné přivítal a jednání vedl Ing. Václav Žampa, koordinátor projektu.
·         Společnost PROCES – Centrum pro rozvoj obcí a regionů, s.r.o. seznámila pracovní skupiny  s metodikou tvorby strategického plánování, resp. s její analytickou částí.
·         Členové pracovních skupin obdrželi písemné materiály k projektu, resp. k metodice  strategického plánování.

(Bližší informace viz Zápis z jednání.)

Zápis - ico_pdf  ico_pdf

Informace o činnosti pracovních skupin - icopdf

Fotogalerie :

foto1 foto2 foto3