Hradecká pouť

V sobotu 29. června 2024 se v Hradci nad Moravicí uskutečnila tradiční Hradecká pouť, která nabídla bohatý program pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Hlavním lákadlem pro děti byl Dětský den, který začal ve 13 hodin na fotbalovém hřišti. Zóna plná nafukovacích atrakcí, skákacích hradů a klouzaček potěšila každého malého účastníka. Nechybělo ani oblíbené malování na obličej, dočasné tetování a zábavná kartičková hra.

Milovníci kultury si přišli na své díky divadlu Milana Šťastného, které představilo pásmo tří pohádkových příběhů nazvané Dobrokabaret.

Hudební program byl bezpochyby jedním z hlavních tahounů letošní Hradecké pouti. Návštěvníci si užili pestrý mix žánrů, který uspokojil různé hudební vkusy.

Odpolední program zahájila Heidi Janků se svým vystoupením pro děti. Nemohl chybět ani její největší hit "Když se načančám", který si všichni s radostí zazpívali se zpěvačkou.

Následovalo vystoupení Bubenického ORchechestru Ivo Samiece BORIS. Jejich strhující show plná rytmů velice nadchla všechny diváky.

Pokračovala opět Heidi Janků se svou kapelou Heidiband a roztančila publikum svými známými hity. Její energické vystoupení a bezprostřední kontakt s diváky vytvořily skvělou atmosféru.

Mladý začínající umělec Jan Urbančík přinesl na pódium svěží vítr se svými autorskými písněmi, doprovázel se na ukulele a klávesy. Vystoupení získalo na energii a tempu díky bubenickému umění Kryštofa Padrty. Dohromady tvoří hudební uskupení Worthless, o kterém jsme jistě neslyšeli naposledy.

Dechový orchestr Hradec nad Moravicí letos slaví úctyhodných 130 let od svého založení. Jako hosta si v rámci svého vystoupení pozvali Hrádockou kapelu z Liptovského Hrádku. Obě vystoupení nabídla směs tradičních dechových skladeb i moderních aranží populárních melodií, čímž si získali přízeň publika napříč generacemi.

Talentovaná Tereza Mašková, známá z mnoha hudebních televizních pořadů, předvedla své pěvecké umění a okouzlila přítomné svým charismatickým projevem a růžovými doplňky.

Večer zakončil svým vystoupením DJ Marek Šico, který roztančil celé prostranství svým energickým setem plným současných hitů i osvědčených tanečních klasik.

Pro milovníky dobrého jídla a pití připravily bohaté občerstvení místní sbory dobrovolných hasičů. Nákupní nadšenci si mohli vybrat z nabídky rukodělných prací a řemeslných výrobků ve stánkovém prodeji.

Vstup na celou akci byl zdarma, což z Hradecké pouti učinilo ideální příležitost pro rodinný výlet plný zábavy, kultury a letní pohody. Tato pestrá událost přilákala návštěvníky z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii města.

Datum vložení: 2. 7. 2024 8:43
Datum poslední aktualizace: 2. 7. 2024 10:02