Rekonstrukce ulice Na Tylovách

Upozorňujeme občany, že dne 25. 5. 2023 bude zahájena rekonstrukce ulice Na Tylovách v Hradci nad Moravicí. Stavbu bude pro město provádět společnost BERKASTAV s.r.o. z Bruntálu.

Předmětem stavby je kompletní rekonstrukce všech stávajících chodníků v ulici Na Tylovách, úprava veřejného osvětlení a zřízení nového přechodu pro chodce (u č.p. 677, býv. obchod). Od přechodu pro chodce bude komunikace rozšířena, opraven její povrch a zřízeno podélné parkování až k městskému hřbitovu. Nově upraven bude i prostor před hřbitovem. Součástí stavby je také oprava povrchu komunikace kolem řadových rodinných domů (č.p. 563 až 570) směrem k ulici Na Vyhlídce.

Vzhledem k místním poměrům si rekonstrukce vyžádá omezení provozu v ulici Na Tylovách.

1. etapa – úsek od křižovatky s ulici Bohučovická po č.p. 677 (býv. obchod) – od 25. 5. 2023 po dobu cca 2 měsíců – místy bude komunikace zúžena do jednoho pruhu, zachován bude obousměrný provoz

2. etapa – úsek od č.p. 677 (býv. obchod) po parkoviště u městského hřbitova – začátek bude upřesněn, po dobu cca 3 měsíců – úplná uzavírka tohoto úseku; objízdná trasa bude jednosměrná a povede přes ulici Na Vyhlídce, kolem hřbitova a dále po ulici Lidická až k Policii ČR; průjezd uzavřeného úseku bude umožněn pouze vozidlům IZS (záchranná služba, hasiči, policie) a popelářským vozům (vývoz komunálního odpadu a biopopelnic bude zajištěn); parkovat bude možné na parkovišti u městského hřbitova a v ulici Na Vyhlídce, která bude dočasně zjednosměrněna

O průběhu prací a dopravních omezeních budou občané informováni na webových stránkách města a prostřednictvím aplikace mobilní rozhlas (doporučujeme stažení této aplikace na www.munipolis.cz/registrace).

Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Datum vložení: 22. 5. 2023 16:54
Datum poslední aktualizace: 22. 5. 2023 16:56
Autor: Jan Fejt

dnes, úterý 23. 4. 2024