Hradec nad Moravicí
Město Hradec nad Moravicí Oficiální stránky města

Úspěch mažoretek Charlie

Charlie

Mažoretky Charlie úspěšně završily mažoretkovou sezónu 2022 účastí na mistrovství Evropy v Chorvatsku a MS v Praze.

Mažoretky Charlie - Mistrovsví Evropy a světa v mažoretkovém sportu 2022

Mistrovství Evropy se konalo 23. – 25. 6 v městě Novigrad v Chorvatsku. Naše seniorky skvěle reprezentovaly náš tým a získaly cenné kovy v kategorii: Duo-trio Baton Alžběta Černá, Kateřina Mališková – 2. místo a v kategorii 2 Baton – 1. místo. K tomu přidala ze sóla Baton Alžběta Černá – 4. místo.

Úspěch z ME pokračoval na mistrovství světa v Praze, které se konalo ve dnech 25. – 27. 8 ve sportovní Hale Královka. Mažoretky Charlie se světového klání zúčastnily s plným nasazením. I v letošním roce se snažily, aby byly úspěšné a díky skvělým výkonům se probojovaly nejhůře do desátého místa a taktéž obhájily poslední získaný titul z pochodového defilé. Jak to již bývá, konkurence na MS je opravdu veliká, přesto jsme věřili, že úspěchy z předešlých mistrovství mažoretky Charlie obhájí. Soutěžili jsme v sólových kategoriích a v pochodovém defilé. Mistryně a vicemistryně Evropy Alžběta Černá a Kateřina Mališková obsadily krásné 5. a 7. místo. V sólo formaci senior mladší, obsadila Žaneta Víchová sedmé místo a naše kadetka Markétka Ploskuňáková skvělé páté místo. Čtvrteční den patřil velkým formacím a pochodovému defilé. Naše seniorky zde bojovaly nejen o umístění na předních příčkách, ale o obhájení titulu z předešlých let, který byl jakýmsi závazkem a motivací. A právě motivace bylo to, co seniorky natolik táhlo, že se svým pochodovým defilé obhájily přední pozici a získaly stříbrnou medaili, mohou se tedy opět pyšnit titulem PRVNÍ VICEMISTRYNĚ SVĚTA.

Mistrovstvím světa jsme uzavřeli úspěšnou sportovní sezónu 2022. Všem našim mažoretkám děkujeme za jejich sportovní nasazení se skvělými výkony. Trenérkám děkujeme za perfektní přípravu a naprostou odhodlanost dovést celý tým až na nejvyšší vrchol, jakým je MS.

Všem příznivcům mažoretkové sportu děkujeme za podporu. Úspěchy mažoretek Charlie můžete sledovat na našich internetových stránkách v sekci úspěchy http://www.mazoretky-charlie.cz/.